Центральна бібліотека імені Тараса Шевченка

Центральна бібліотека-філія для дітей – була заснована у міста Калуші у 1946 р., як дитяча бібліотека. Знаходилася в приміщенні Народного дому і фактично була спадкоємицею традицій читальні, яка була при товаристві «Просвіта». Книжковий фонд бібліотеки на той час становив 5 000 примірників книг.

У 1965 році дитяча бібліотека отримала приміщення на площі Ринок (зараз площа Героїв), де існувала до 1979 року. На початку 1979 року заклад отримав статус Центральної дитячої бібліотеки з єдиним фондом, централізованим комплектуванням та єдиним довідково-інформаційним центром бібліотечної роботи з дітьми.

У 1980 році дитяча книгозбірня  перебазувалася у новозбудоване приміщення на вул. Підвальній, 6. А 2002 році перейшла у міське підпорядкування.

З вересня 2014 року  за підтримки міської влади було повністю оновлено інтер’єр та частково книжковий фонд бібліотеки і на сьогодні бібліотека-філія для дітей – це найбільший сучасний інформаційно-дозвіллєвий центр міста Калуша для дітей, який тісно співпрацює з різноманітними організаціями, навчальними та позашкільними закладами. При бібліотеці діють клуби за інтересами «Ляльковий портал», пізнавальна відео-вітальня «Розумійко», ігровий куточок «Весела галявина» та бібліотечний 3D кінозал.