Інформаційні джерела про це будівництво вельми обмежені.
Проєкт будівлі розробили інженери Мечислав Рибчинський та Мечислав Лянгер, котрі й керували будівництвом. Комітет будови очолював посол до галицького сейму від Калуського округу Адольф Вурст, його заступником був керівник польського товариства «Сокіл» Каєтан Косач. Розподілом та видатками коштів заправляли ксьондз Юзеф Шелігевич та директор ощадної каси Станіслав.

Наріжний камінь майбутньої будівлі закладено в липні 1906 р., а вже 8 вересня 1907 р. споруду, вартістю більш як 75 тис. корон, було урочисто освячено. Загальна площа будинку ‒ 450 кв. метрів. Внутрішні приміщення розташовувалися чином: за вхідними дверима була роздягальня, ліворуч ‒ канцелярія, праворуч ‒ сходи на другий поверх. У глибині гімнастичної зали площею 150 кв. м. споруджено велику сцену (40 кв. м), декоровану Станіславом Ясінським. На другому поверсі над фойє та приміщеннями товариства діяло казино.
Декорований фасад споруди з двома нішами вміщує погруддя польських поетів Адама Міцкевича та Юліуша Словацького. Будівлю прикрашала велична фігура сокола з розпущеними крилами, вона була розміщена у верхній центральній частині будівлі.
Товариство «Сокіл» у Калуші гуртувало польську громаду до участі в майбутньому державному житті ще в часи Австро-Угорщини.
У 1909 р. у Калуші відкрито кінотеатр. Серед фільмів, які демонструвалися, ймовірно, була легендарна кінострічка «Марисєнька». Як кінотеатр ця споруда в 1941–1944 рр. була відома також під назвою «Гльорія», а пізніше ‒ «Колос» та кінотеатр імені Тараса Шевченка (1947).
У 60-х років ХХ рр. тут містилося управління кінофікації, театральна студія а з 1977 р. й до пожежі – концертна зала Калуського культурно-освітнього училища.
У 2022 році, відповідно до вимог міжнародного проєкту у цьому приміщенні Концертного залу, реставраційні роботи завершено. 19 вересня 2022 року відбулось урочисте відкриття споруди, вже як Мультикультурного центру, який став структурним підрозділом Комунального закладу «Палац культури «Мінерал».
Відреставрована будівля Мультикультурний центр (колишній Концертний Зал) – це сучасне приміщення із збереженою металевою сходовою кліткою, сходами цільного природнього каменю та сценою із трьома сходинами, решта – модернізовано. Зокрема, облаштовано кабінети для занять з народної творчості, зал засідань, на третьому поверсі – арт-кав’ярня.