Делегація з Калуша разом з міським головою відвідали місто Сеїні в Румунії

На початку жовтня делегація з Калуша поїхала до Румунії.

1 та 2 жовтня відбулася офіційна зустріч міських голів міста Калуш Ігоря Матвійчука та міста-побратима Калуша – Сеїні з Румунії.  Габріели Флоріки Тулбуре. Також до Румунії поїхали калушани, які брали участь у Програмі транскордонного співробітництва за програмою «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020».

Члени калуської делегації — міський голова Ігор Матвійчук, начальник управління культури Любов Джуган, головний спеціаліст загального відділу Мар’яна Думенко та директор Центру реабілітації «Добродія Калуська» Ігор Дидич розповіли про результати поїздки, інформують “Вікна”.

Як повідомив Ігор Матвійчук, 1 жовтня було підписано договір із владою міста Сеїні, яке є головним бенефіціаром грантового проєкту. Це є відправним моментом до початку його реалізації. Сума гранту для Калуша становить 326 тис. євро. Основні витрати — не реконструкцію концертного залу, закупівлю меблів, обладнання тощо. Термін реалізації проекту — два роки. Перший транш грантових коштів Калуш отримає вже у листопаді — 10%. Насамперед, як зазначила Мар’яна Думенко, будуть підписуватися контракти на інформаційний супровід реалізації гранту, угода зі страховою компанією. Також оголосять тендер на розробку окремого сайту, який матиме версії на трьох мовах: українській, румунській і англійській.

Загалом процедура реалізації гранту є деталізована і чітко виписана за завданнями і етапами. 

Через сім місяців після підписання угоди, тобто орієнтовно в травні 2020 року, Калуш має отримати другий транш гранту — 40%. Тоді і повинні розпочатися будівельні роботи. Третій транш — теж  40% — буде спрямований в основному на закупівлю, обладнання, меблів тощо. Четвертий транш складатиме 10%.

Грант на реконструкцію концертного залу пов’язаний з обміном творчими дитячими колективами та реалізацією спільних культурних заходів. Причому такий обмін треба буде підтримувати впродовж як мінімум п’яти років.  

За словами Любові Джуган, уже в травні до Калуша приїде делегація з Румунії, яка візьме участь у низці культурних заходів. А Ігор Дидич наголосив: Калуш отримає сучасний культурний центр на довготривалу перспективу, орієнований, насамперед, на дітей. Передбачено також доступність для калушан із особливими потребами. Зокрема, до грантового проекту входить закупівля мінівену для людей із обмеженими можливостями.

Калушани підписали в Румунії грантову угоду на реконструкцію концертного залу